Aktualitet

Leipzig bën historinë, për herë të parë në gjysmëfinalen e Champions (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 14/08/20 |
mapo.al

Në “Estadio Jose Alvalade” të Lisbonës u luajt sfida çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Leipzig dhe Atletico Madrid.


Leipzig bën surprizën e madhe, duke fituar 2-1 dhe kalon për herë të parë në historinë e tij në gjysmëfinalet e Champions League. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në minutën e 51-të gjermanët kalojnë në avantazh me golin e shënuar me kokë nga Olmo.


Atletico reagon dhe fiton një penallti në minutën e 71-të, e cila shndërrohet në gol nga Joao Felix, duke barazuar rezultatin 1-1.

Por, në një aksion model, në minutën 88-të Adams shënon golin e fitores për gjermanët, të cilët do të përballen në gjysmëfinale me PSG-në.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas