Aktualitet

Lëkundje të forta sizmike 3.9 ballë në Elbasan, tërmeti ndjehet edhe në Tiranë

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:21 - 19/09/18 |
mapo.al

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë vetëm pak momente më parë në Tiranë.


Tirana, Elbasani dhe zona të tjera të Shqipërisë së Mesme janë lëkundur pasditen e sotme nga një tërmet me magnitudë 3.9 ballë.Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet e tërmet janë ndjerë në orën 17:09 të pasdites.


Ai ka rënë në një zonë mes Tiranës e Elbasanit në një thellësi prej 2 kilometrash.

Nuk ka informacione për dëme.

Edhe një natë më parë, Shqipëria u lëkund nga një tjetër tërmet me magnitudë 3 ballë.

Image

 

 


Etiketa: , , , ,

Pas