Aktualitet

Tërmet i fortë në vend, lëkundjet ndihen në disa qytete


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:06 - 21/09/21 |
mapo.al

Tërmeti i fortë në vend. Sipas IGJEUM dhe qendrës europiane të tërmeteve lëkundja sizmike ka qenë me magnitudë 3.7 ballë të shkallës rihter.


Epiqendra e tërmetit është 24 km në verilindje të Tiranës, 6 km në jug të Klosit.


Lëkundjet janë ndjerë të forta në disa qytete. Thellësia e tërmetit llogaritet 10 km. Nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Detaje të reja priten në vijim.542


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas