Aktualitet

Lëkundje tërmeti në vend – Njihuni me epiqendrën dhe magnitudën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:40 - 25/01/21 |
mapo.al

Lëkundje të forta sizmike janë regjistruar mesditën e sotme në vend.


Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare, tërmeti ishte me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter, me thellësi 2 km dhe epiqendër 94 km në juglindje të Elbasanit e 19 km në jug të Korçës.


Pesë ditë më parë një tërmet 4.1 ballë u ndje në orët e para të mëngjesit në Elbasan dhe Pogradec.Me thellësi 11 km, lëkundjet sizmike u regjistruan 23 km në perëndim të Pogradecit dhe 18 km larg Prrenjasit.

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas