Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:58 - 27/07/21 |
mapo.al

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e kësaj të marte në vendin tonë.


Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete, teksa epiqendra raportohet në Adriatik, pranë Lezhës.


Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti ka qenë me magnitutë 4.1 i shkallës rihter dhe është ndjerë shumë nga qytetarët në Lezhë.Ndërkaq deri më tani nuk ka asnjë raportim në lidhje me dëme materiale, përveç panikut të krijuar te qytetarët.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas