Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e kësaj të marte në vendin tonë. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete, teksa epiqendra raportohet në Adriatik, pranë Lezhës. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti ka qenë me magnitutë 4.1 i shkallës rihter dhe është ndjerë shumë nga qytetarët në Lezhë. Ndërkaq deri më tani … Continue reading Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra