Aktualitet

Lëndë narkotike, armë e municion luftarak, arrestohet 48-vjeçari nga Fieri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:36 - 18/04/21 |
mapo.al

Një 48-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale, “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.


T.Q, banues në Fier ishte i shpallur në kërkim pasi dyshohet si njëri prej autorëve të ngjarjes së ndodhur më 31 tetor të 2011-tës, në lagjen nr. 1 Sarandë, ku Policia gjeti dhe sekuestroi në një automjet, një sasi prej 127 kg lëndë narkotike kanabis, një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.


Ndërkohë materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i plotë i policisëVijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.


Kapet dhe ndalohet 48-vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje armëve dhe municionit luftarak”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin:

T.Q., 48 vjeç, banues në Fier, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, me vendimin e datës 17.12.2020 i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi dyshohet si njëri prej autorëve të ngjarjes së ndodhur më datën 31.10.2011, në lagjen nr. 1 Sarandë, ku Policia gjeti dhe sekuestroi në një automjet, një sasi prej 127 kg lëndë narkotike kanabis, një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme procedurale.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas