Aktualitet

Leo Messi fiton të gjashtin “Top të Artë”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:49 - 02/12/19 |
mapo.al

Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar për individë.

Pas tij qëndron Ronaldo me 5 trofe. Portugezi kishte braktisur ceremoninë, pasi ishte prezent në atë që jep Shoqata e Futbollistëve në Itali, duke i dhënë trofeun si lojtari më i mirë në Serinë A.


I dyti u rendit Virxhin Van Dajk, i treti Kristiano Ronaldo dhe i katërti Sadio Mane!

Etiketa: ,

Pas