Aktualitet

Leroy Sane ka vendosur për të ardhmen, e zbulon gazetari i BILD


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:48 - 18/12/19 |
mapo.al

Marrëveshja mund të ishte mbyllur që në verë, por me një shifër që do i kalonte 100 milionë eurot. Leroy Sane u dëmtua dhe më pas Bayern Munchen u tërhoq. Bëhej fjalë për një dëmtim të rëndë, që e la jashtë fushave të blerta gjithë këto muaj.


Bavarezët nuk kanë hequr dorë nga shërbimet e yllit të Manchester City dhe tashmë çmimi për të është tjetër. Gazetari i BILD, Christian Falk, raporton se Sane dëshiron t’i bashkohet skuadrës gjermane që në muajin janar.


Tashmë kampionët në fuqi të Gjermanisë duhet të gjejnë formulën e transferimit. City pret milionat, kurse nga ana tjetër dëmtimi i rëndë i Sane duhet marrë në konsideratë. Atij do i duhet kohë të kapë formën maksimale, por bavarezët besojnë tek aftësitë e të riut dhe te rikthimi i tij në formën e mëparshme.1Etiketa: , , , , ,

Pas