Teknologji

Lëshohet iOS 11.3.1 – zgjidh një problem me ekranet jo origjinale të iPhone-ve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:46 - 26/04/18 |
mapo.al

Apple sapo ka lëshuar një përditësim të ri për iOS – versionin 11.3.1.


Ky “update” sistemon një problem lidhur me ekranet jo origjinale.


iOS 11.3.1 përmirëson sigurinë e iPhone dhe iPad duke zgjidhur problemin që mund shkaktonte mosfunksionimin e rregullt të ekranit në disa modele iPhone 8.Apple thotë se zëvendësimi i ekranit me pjesë këmbimi jo-origjinale mund të kompromentojë cilësinë e imazheve dhe të shkaktojë defekt në funksionim.
Riparimet e ekranit, të certifikuara nga Apple, bëhen nga ekspertë të kualifikuar, që përdorin pjesë Apple origjinale, thotë gjiganti amerikan.1


Etiketa: , , , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas