Aktualitet

Lëshuan alarmin SOS, dy të rinjtë me gomone dyshohen për drogë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:35 - 23/07/19 |
mapo.al

Roja Bregdetare dhe Policia Kufitare e Vlorës kanë shpëtuar gjatë natës dy persona të cilët ishin duke lundruar me gomone në det dhe lëshuan alarmin SOS.


Sipas të dhënave, mjeti i lundrimit ka pësuar defekt në motor dhe sistemin e drejtimit, duke vënë kështu në rrezik jetën e personave që ndodheshin në të. Thirrja për ndihmë është lesuar në orën 22:00 të mbrëmjes.Raportohet se personat që ndodheshin në bord janë marrë në pyetje, pasi ka dyshime se mjeti lundrues mund të jetë përdorur për trafik të lëndëve narkotike. Ndërkohë, policia po heton dokumentacionin e gomones.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas