Aktualitet

Letra e tretë e Ramës për Bashën, reagon Petrit Vasili
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:50 - 24/05/19 |
mapo.al

I pari që ka reaguar për letrën e tretë të Ramës drejtuar Lulzim Bashës, është nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili. Në një postim në rrjetet sociale, Vasili thotë se Ramës nuk ka kush ti shkruajë. “Asnjë nuk i përgjigjet, asnjë nuk harxhon asnjë sekondë kohë me të, asnje nuk i hedh veshtrimin, e konsiderojnë “të vdekurin, që ecën”!!”, – shkruan Petrit Vasili.


Reagimi i plotë:


Edi Rames s’ka kush ti shkruaje!!


Edi Rama i shkruan perdite nga nje leter vetes.


Gjynah vertet,qe shkruan kaq pak.


Nje leter ne dite s”eshte asgje.

Se paku tre letra ne dite duhet te shkruaje,se pergjithasisht keshtu merren edhe ilaçet ne mengjez ne dreke dhe ne darke.

Por tharja e rrenjeve te mendimit ka bere qe edhe korteksi i trurit ti thahet,ndaj per nje tru te thare e te atrofizuar edhe nje leter ne dite nuk eshte pak bile eshte shume…

Ndonje truthare me keq se ai vete i ka thene me shume dashuri “shkruaji nga nje leter perdite shefo”.

Dhe Edi e ben,se ju kam thene kaq here qe ai ben cfare i thone se vete nuk mendon.

Dhe ata vazhdojne ta tallin….e tallin keq….e tallin rende.

Asnje nuk i pergjigjet,asnje nuk harxhon asnje sekonde kohe me të,asnje nuk i hedh veshtrimin,e konsiderojne “te vdekurin, qe ecën”!!

Dhe ne fund mbetet vetem që….Edi Rames s’ka kush ti shkruajë!!


Etiketa: , ,

Pas