Aktualitet

Letra/ Meta e fton në takim, Rama: Kemi zgjedhje, jam i zënë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:53 - 26/06/19 |
ro ot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar sot një shkresë zyrtare Kryeministrit Rama, ku i kërkon takim nesër, me 27 qershor. Në letër thuhet se Meta e pret Kryeministrin në takim nga ora 05:00 e mëngjesit e deri në 13:00 të mesditës. Në përgjigjen e tij, Rama refuzon kete ftese, dhe shkruan: “Jam i zënë me fushatën, kemi zgjedhje”.


Letra, që është dërguar në rrugë zyrtare, u bë publike nga vetë z. Rama, bashkë me përgjigjen për Presidentin.


Edi Rama‏: Për shkak të fushatës elektorale që po zhvillohet sipas dekretit presidencial, ku 30 qershori është përcaktuar datë zgjedhjesh, kabineti im ka komunikuar telefonikisht pamundësinë për këtë takim. Po meqë Ilir Meta vazhdon të luajë letrash, ja dhe me shkrim: Kemi zgjedhje, jam i zënë!
*Kerkesa e Metes per takim 

1


Etiketa: , , , , ,

Pas