Aktualitet

Lëvizja drejt Greqisë, hapet Kapshtica e Kakavija, çfarë duhet të keni me vete


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:06 - 01/07/21 |
mapo.al

Ministria e Jashtme bën me dije se dy pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës janë hapur për të gjitha kategoritë e udhëtarëve, që duan të lëvizin drejt Greqisë.


Në njoftimin e MEPJ thuhet se gjithë ata që duan të ikin në Greqi, duhet të kenë me vete PCR, certifikatë vaksinimi ose vërtetim që qytetari është diagnostikuar me Covid-19 (2-9 muajt e fundit).


Njoftimi i MEPJ:Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se nga data 1️⃣ korrik do të funksionojnë gjatë 24 orëve Pikat Kufitare të Kakavisë dhe Kapshticës, për të gjitha kategoritë e udhëtarëve.
Ndërsa Pika Kufitare Qafbotë, deri më datë 7️⃣ korrik 2021 do të funksionojë në të njëjtën mënyrë si funksionon sot: nga ora 08:00 deri 16:00, me limit në hyrje 250 persona.Vazhdon të kërkohet:PCR, Rapid test, çertifikatë vaksinimi ose vërtetim që qytetari është diagnostikuar me Covid-19 (2-9 muajt e fundit).
Informojmë se numri i lejuar për çdo Pikë Kufitare është si më poshtë 👇:
• Kakavijë: 1500 vetë (tashmë e hapur 24 orë)
• Qafbotë: 250 vetë (🕗 08:00 me 16:00)
• Kapshticë: 400 vetë (24 orë e hapur).

1


Etiketa: , , ,

Pas