Aktualitet

Lëvizja e parë si ministër i Brendshëm – Bledi Çuçi viziton familjen e Klodian Rashës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:01 - 20/12/20 |
mapo.al

Dy ditë pas marrjes së postit të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi ka vizituar sot familjen e Klodian Rashës, 25-vjeçarit që u vra nga efektivi Nevaldo Hajdëraj mëngjesin e 8 dhjetorit.Çuçi mësohet se është shoqëruar nga drejtori i SHÇBA-së, Muhamet Rrumbullaku, drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, zv/drejtori Albert Dervishi, si dhe drejtori për Krimet në Policinë e Shtetit, Tonin Vocaj.


Kjo vizitë që duket se ka zgjatur 10 minuta, vjen në vazhdën e vizitave të njëpasnjëshme të kryeministrit Edi Rama (3 herë).
Risjellim në vëmendje se vrasja e të riut nga efektivi i policisë, solli protesta të cilat provokuan edhe dorëheqjen e Sandër Lleshajt.Rama e njoftoi vendimin e tij pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara, ku u drejtua për sigurimin e vaksinës Covid-19.


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas