Aktualitet

Lëvizte me pistoletë silenciator nëpër Tiranë, arrestohet 32-vjeçari (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:27 - 11/07/20 |
mapo.al

Një 32-vjeçar u vu në pranga nga policia në rrugën ”Qyteti i Nxënësve” në Tiranë.


Shtetasi K.T po qarkullonte me biçikletë dhe gjatë kontrollit të policisë, në çantë iu gjet një armë zjarri pistoletë me silenciator.Ai ishte me precedentë penal në fushën e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.


”Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e shpërndarjes së drogave të forta, shërbimet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, pas një hetimi trijavor, kanë zhvilluar operacionin policor të koduar “Befasia”, si rezultat i të cilit u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit K. T., 32 vjeç, banues në Tiranë, person me precedent penal në fushën e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla”, thuhet në njoftimin e policisë.

Operacioni policor “Befasia” u finalizua nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë.

Gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, Policia gjeti dhe sekuestori edhe një sasi fishekësh luftarak.

Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për hetime të mëtejshme, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas