Aktualitet

Lezhë, arrestohet kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:35 - 25/02/20 |
mapo.al

Në qytetin e Lezhës është arrestuar kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Pashk Palokaj.


Arrestimi i biznesmenit është bërë me urdhër të Prokurorisë pas hetimeve të kryera për vdekjen e një punëtori në muajin gusht 2019 tek pallati që ai po ndërtonte në lagjen “Bësëlidhja” të Lezhës.


Ndaj tij rëndon akuza per ndërtim pa leje, mos zbatimi i rregullave të sigurisë në punë dhe punësim i paligjshëm.43-vjeçari me inicialet M.Sh. ra nga skela në 16 qershor të vitit të kaluar duke ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve. Pas hetimeve që kanë zgjatur disa muaj, gjykata ka miratuar kërkesën e prokurorisë duke sjellë arrestimin e tij.
 1


Etiketa: , ,

Pas