Aktualitet

Lezhë/ Edukatorja e kopshtit dhe bashkëshorti i saj rezultojnë pozitivë me Covid-19
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:55 - 30/06/20 |
mapo.al

Edukatorja e një kopshti në Lezhë ka rezultuar pozitive ndaj Covid-19. Bëhet fjalë për kopshtin ‘Skendërbeg’.


Gjithashtu bashkëshorti i edukatores, i cili është tregtar në tregun ushqimor, ka rezultuar pozitiv.


Ende nuk dihet se si janë infektuar edukatorja dhe bashkëshorti i saj.Autoritetet kanë marrë masat duke dezifenktuar ambientet e kopshtit, ndërsa stafi do t´i nënshtrohet testimeve.
Etiketa:

Pas