Sociale

Lezhë, era e fortë rrëzon pemët, dëmtohen varrezat e qytetit/ FOTO

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:54 - 12/03/19 |
mapo.al

Ditën e sotme vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq ku në Lezhë raportohet se era e fortë ka shkaktuar probleme të mëdha. Stuhia ka rrëzuar disa pisha të cilat kanë rënë mbi varrezat e qytetit, duke dëmtuar mjaft prej tyre.


Punonjësi i varrezave thotë se të tjera pemë rrezikojnë të bien. Sipas tij shkak është vjetërsia e pemëve, një pjesë janë gjysmë të kalbura dhe ndaj ai ka apeluar për ndërhyrje nga autoritetet për të shmangur situata të tilla.

Etiketa: , ,

Pas