Aktualitet

Lezhë, familja po festonte një ditëlindje, i vendosin eksploziv te biznesi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:58 - 15/02/20 |
mapo.al

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer gjatë natës në fshatin Gocaj të Lezhës. Lënda shpërthyese është vendosu në derën e një dyqazni në pronësi të shtetasit Arben Malotaj, 49 vjeç banues në Gocaj.Fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.


Mësohet se në momentin kur ka ndodhur ngjarja familja Malotaj kaq qenë duke festuar ditëlindjen e kryefamiljarit. Familja Malotaj pretendon se nuk ka asnjë konflikt dhe nuk i di arsyet e vendosjes së kësaj sasie eksplozivi në biznesin e tyre.Grupi hetimor vijon veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas