Aktualitet

Lihet e lirë studentja që shkroi parrullën në banesën e Borchardt-it               Publikuar në : 11:01 - 15/05/19 |
mapo.al

Pas një nate në qeli është lënë e lirë Ana Azizaj, studentja e cila shkroi me bojë parrullën “Borchardt turp të të vijë” në banesën ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt.


Mësohet Ana Azizaj është pyetur për disa orë nga policia dhe është lënë e lirë mëngjesin e sotëm.

Kujtojmë se studentja, e cila angazhohet në strukturat e të rinjve të LSI-së, bashkë me të rinj të tjerë shkruajtën dy ditë më parë poshtë banesës së ambasadorit parrullën, si shenjë revolte ndaj deklaratave të tij për dhunën e ushtruar në protestën e opozitës.

Kujtojmë që e gjithë qeveria e cilësoi këtë akt si një kërcënim ndaj ambasadorit të OSBE-së.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas