Rajoni

Limaj takon heroin e Kroacisë, Ante Gotovina. Të dy të shpallur të pafajshëm nga Haga


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:19 - 19/05/18 |
mapo.al

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka takuar në Zagreb gjeneralin Ante Gotovina.


Limaj, i cili në luftën e UÇK-së mbante nofkën “Çeliku” ka shkruar në llogarinë e tij në ‘Facebook’, se me Gotovinën kanë rikujtuar kohët e vështira që kanë kaluar Kosova dhe Kroacia, por edhe ata si individë.


Shkrimi i plotë i Limajt në Facebook:

Ishte kënaqësi e veçantë që sot në rrethana krejtësisht tjera ta takoja në Zagreb, gjeneralin Ante Gotovina.Bashkërisht rikujtuam kohët e vështira në të cilat kanë kaluar vendet tona, por edhe ne si individë.


Iu gëzuam sukseseve e të arriturave të vendeve tona.

Përkushtimi i shteteve mike Kosovë-Kroaci është thellimi i bashkëpunimit ekonomik dhe integrimet evropiane si mision e interes strategjik i vendeve tona dhe rajonit në tërësi.

 

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas