Aktualitet

Lind foshnjën me Covid – 28 vjeçarja dërgohet sërish tek spitali Covid 2

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:49 - 27/01/21 |
mapo.al

Një 28-vjeçare e infektuar me Covid-19 në muajin e fundit të shtatzënisë, ka sjellë në jetë foshnjën e saj në spitalin “Koço Glozheni”, por për shkak të komplikacioneve nga virusi është dërguar sërish tek spitali Covid-2.Raportohet se nëna e re ndodhet tashmë në reanimacion, duke luftuar për jetën. Foshnja është marrë nga familjarët dhe ndryshe nga e ëma, ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.


28-vjeçarja mësohet se nuk ka  sëmundje bashkëshoqëruese.
Por ky nuk është rasti i vetëm i prekjes dhe përkeqësimit të shëndetit të të rinjve nga Covid-19. Jo më larg se dy ditë më parë, një 29-vjeçar nga Librazhdi ndërroi jetë nga koronavirusi.1Etiketa: ,

Pas