Aktualitet

Lirohen dy infermieret e ‘Shefqet Ndroqit’, Sheqerie Koçi dhe Mira Bushi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:14 - 11/03/21 |
mapo.al

Gjykata ka liruar nga burgu dy infermieret e Sanatoriumit Sheqerie Koçi dhe Mira Bushi të arrestuara rreth një muaj më parë.


Këta të fundit akuzohen si bashkëpunëtore të Tire Alldervishit. Nga masa ‘arrest me burg’, dy infermieret u liruan nën masën detyrim paraqitje. Më herët kujtojmë se Apeli ka liruar dhe një sanitare dhe infermiere, të spitalit Shefqet Ndroqi.


Infermieret, Sheqerije Koçi, Sidorela Cela, Mira Bushi dhe sanitarja Rukije Hoxha dyshohet se kanë qenë bashkëpunëtore të Tire Alldërvishit, sanitares së spitalit COVID-2 që shtirej si infermiere dhe i zhvaste para familjarëve të pacienteve të sëmurë.Infermieret dhe sanitarja në fjalë, dyshohet se kanë fshirë komunikimet me Alldervishin për të fshehur provat. Infermieret dhe Tirja, u akuzuan asokohe për shpërdorim detyre dhe mashtrim.
Në fillim u zbulua sanitarja Tire Alldervishi e cila duke u hequr si infermiere i kishte zhvatur familjares së një pacienteje 8 milionë lekë të vjetra, duke mos i shërbyer nënës së saj.1


Etiketa: , , , ,

Pas