Rajoni

Lirohet nga burgu ish-komandanti i UÇK-së Sylejman Selimi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:46 - 25/01/19 |
mapo.al

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare është liruar me kusht. Lirimin me kusht të tij e mundësoi Paneli për Lirim me Kusht.


Lajmin e ka konfirmuar për Kallxo.com drejtori i burgjeve, Nehat Thaçi.


Sylejman Selimi do të lirohet sot dhe do të jetë nën mbikëqyrje të Shërbimit Sprovues të Kosovës deri më 30.10. 2020.Selimi ishte arrestuar në maj të vitit 2013 dhe ishte shpallur fajtor për një vepër penale të krimeve të luftës kundër popullatës civile nga Gjykata Themelore në Mitrovicë më 27 maj 2015 duke u dënuar më 6 vjet burg.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas