Aktualitet

Liroi masat kundër koronavirusit, rritet numri i të infektuarve në Gjermani

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:21 - 07/05/20 |
mapo.al

Në Gjermani është regjistruar një rritje e numrit të personave të infektuar me koronavirus, disa ditë pasi autoritetet vendosën të lehtësojnë masat e ndërmarra kundër pandemisë.


Sipas institutit Robert Koch në 24 orët e fundit u regjistruan 1284 raste të reja me Covid-19, duke çuar numrin total të personave të prekur në 166,091.


Gjithashtu rritje pësoi dhe numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës ku në 24 orë 123 persona humbën betejën me Covid-19, për një total prej 7119 vdekjesh.
Etiketa: ,

Pas