Kryesore

LISTA/ Dy ndeshjet e tetorit, Reja lë jashtë “senatorët”, kombëtarja me emra të rinj
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:35 - 03/10/20 |
mapo.al

29 futbollistë ka thirrur trajneri i Shqipërisë Edoardo Reja për ndeshjet e kombëtares kuqezi në muajin në tetor. Ashtu siç ishte paralajmëruar, janë grumbulluar për herë të parë me ekipin A të Shqipërisë futbollistët Marko Molla (Bolonja), Sherif Kallaku (Lokomotiva Zagreb), Albi Doka (Gorica).Por, tekniku italian u ka dhënë mundësinë dhe dy lojtarëve të nënkampionëve të Kroacisë, Lokomotiva Zagrebit; Jon Mersinajt dhe Enis Çokajt të thirren për të parën herë në karrierë me Shqipërinë.


Ndërkohë, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Elseid Hysaj dhe Odise Roshi nuk u ftuan nga Reja pas festës së fejesës së lojtarit të Akhmatit Groznit, Odise Roshi, teksa ai dhe shokët e kombëtares morën pjesë duke thyer rregullat e karantinës.Grumbullimin me Shqipërinë e ka humbur dhe Ardian Ismajli me Armando Sadikun. Futbollisti i ri i Specias ka pësuar dëmtim muskulor dhe ende nuk është riaftësuar, kurse sulmuesi i Erzurumit nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje në muajin shtator.

Lexo edhe :  Përdori helikopterin për fushatën e PS, PD kallëzon në SPAK Olta Xhaçkën

Në muajin tetor, kombëtarja jonë zhvillon 3 ndeshje; 1 miqësore me Armeninën (7 tetor) dhe dy ndeshjet e radhës në Ligën e Kombeve (me Kazakistanin në 11 tetor) dhe Lituaninë (14 tetor).Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas