Kryesore

Video/ Jonida Maliqi shkëlqen në finalen e Eurosong

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:19 - 18/05/19 |
mapo.al

Jonida Maliqi ia doli ta çojë Shqipërinë në finale me shumë sukses dhe kënga e saj ‘Ktheju Tokës’, është pëlqyer shumë edhe nga të huajt.

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi ka performuar e dyta në natën finale të Eurovision.


Me këngën “Ktheju tokës” Jonida Maliqi ka “ndezur” skenën në Tel Aviv. Natën finale Jonida u shfaq me simbolin e shqiponjës.

“Ktheju tokës”, i dedikohet të gjithë emigrantëve shqiptarë.

Etiketa: , ,

Pas