Aktualitet

LIVE nga Tel Avivi dhe Gaza, Izraeli rreshton tanket, ushtria gati për luftë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:02 - 13/05/21 |
mapo.al

Ushtria izraelite pret vetëm një sinjal për të ndërhyrë në Gaza, pasi tanket janë vendosur përgjatë kufirit


Deri tani janë shënuar 83 viktima në Gaza dhe 7 në Izrael si pasojë e lëshimit të raketave dhe Hamasi dhe kundërpërgjigjes së shtetit hebre.


Mes viktimave shumë janë gra dhe fëmijë.

Thirrjet e ndërkombëtarëve duket se nuk po qetësojnë dot situatën.Shikoni se çfarë po ndodh minutë pas minute në Rripin e Gazës dhe në Izrael nga transmetimi i drejtpërdrejtë i agjencisë së lajmeve Reuters nga dy zonat e zjarrta.LIVE nga Tel Avivi:

407


Etiketa: , , , ,

Pas