Sport

Live/ Pritja merr fund, Hazard prezantohet në “Bernabeu”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:06 - 13/06/19 |
ro ot

Eden Hazard është gati që të prezantohet me fanellën e Real Madridit. Gjithçka gati në “Bernabeu”, aty ku shumë përfaqësues të shtypit, fotografë por sidomos tifozë në shkallët e stadiumit presin yllin belg të thotë fjalët e para dhe të shkelmojë topat e parë.


Roberto Martinez (trajneri i Belgjikës)


“Eshtë një transferim yjor! Ka shumë futbollistë të talentuar që mund të luajnë te Real Madridi, por shumë pak mund të jenë si ai. Eshtë një futbollist i jashtëzakonshëm, më i miri që mund të gjendet në panoramën botërore”.Eshtë një transferim që mund të ndryshojë të ardhmen e futbollit spanjoll.” 

 


Etiketa: , ,

Pas