Rama: Nuk ka asnjë mundësi që qeveria të fshehë numrin e vdekjeve në spital

Kryeministri Edi Rama ka reaguar dy ditë pasi kreu i PD-së Lulzim Basha, akuzoi qeverinë se ka fshehur shifrat e vdekjeve nga koronavirusi. Rama flet për akuza politike dhe se u cënua dinjiteti i popullit me këto akuza. “Dalja ime sot u provokua nga një pakicë e zhurmshme që shan dhe gjuan çdo ditë me … Continue reading Rama: Nuk ka asnjë mundësi që qeveria të fshehë numrin e vdekjeve në spital