Aktualitet

Termi “grumbullime fetare”, Rama takim me krerët e komuniteteve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:47 - 06/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim online me përfaqësuesit e komuniteteve fetare.


Takimi ka ardhur pasi komunitetet e kanë cilësuar diskriminues termin “grumbullime fetare”, ku qeveria ndaloi vajtjen e qytetarëve në Xhami apo Kisha.Rama u shpreh se pret propozime se si mund të hapen Kishat dhe Xhamitë gjatë situatës së koronavirusit.


 

 


Etiketa: ,

Pas