Sport

Liverpool ankohet në FIFA për Taren


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:15 - 05/07/19 |
ro ot

Kampionët e fundit të Champions League, Liverpool i janë drejtuar FIFA-s me një ankesë për Igli Taren dhe klubin e Lazio.


Sipas “The Reds”, drejtori sportiv i Lazio iu ka marrë pa të drejtë një talent që kishte dalë nga akademia. Akuzat shkojnë dhe më tej ku thuhet se firmosja e kontratës është bërë në shkelje të rregullave të vendosura nga FIFA për transferimet.


Bëhet fjalë për lojtarin Bobby Adekanye, më të cilin Lazio nënshkroi një kontratë ditën e djeshme.Futbollistit i kishte përfunduar kontrata me Liverpool, ku luante me të rinjtë dhe zgjodhi t’i bashkohej ekipit italian pas ofertës së Tares.
1
Etiketa: , , ,

Pas