Sport

Liverpool shpërblen vuajtjet e Oxlade-ChamberlainBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:00 - 22/08/19 |
ro ot

Liveprool ka zgjatur kontratën në terma afatgjatë me mesfushorin Alex Oxlade-Chamberlain, i cili sezonin e kaluar nuk luajti në asnjë ndeshje për shkak të një dëmtimi të rëndë.


“Reds” nuk e zbuloi kohëzgjatjen e kontratës, por sipas informacioneve të medieve në Angli, mesfushori ka firmosur deri në vitin 2023.


“Është shumë emocionuese për mua të nënshkruaj këtë kontratë. E ndjej si mundësi për të rimarrë atë vit që e humba dhe të rimëkëmbën për kohën e humbur, me shpresën për të realizuar disa ndeshje të mira dhe të harroj atë që ndodhi vitin e shkuar. Nuk mund të luash me Liverpool çdo ditë, prandaj jam shumë i emocionuar”, tha anglezi pasi firmosi kontratën.

Kujtojmë që Liverpool e bleu nga Arsenal në vitin 2017 për 38 milionë euro Oxlade-Chamberlain, i cili ka luajtur në 47 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.


Etiketa: , , ,

Pas