Aktualitet

Liverpooli tallet me Lincoln, Shaqiri gjen golin / City fiton me vuajtje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 24/09/20 |
mapo.al

Nuk kanë zhgënjyer ekipet big të Premier League në EFL Cup. Liverpooli fitoi me rezultatin 2-7 në ndeshjen kundër Lincolnit, ndërsa Manchester City vuajti ndaj Bournemouth me rezultatin 2-1.


Trajneri Jurgen Klopp hodhi ekipin e dytë dhe u argëtua në stol.


Shaqiri u rikthye te goli në minutën e 9′ me një supergol të realizuar nga një goditje dënimi.

Minaminoi shënoi dy gola, Jones ndoqi japonezin, ndërsa Origi dhe Grujic i vendosën kapak për 2-7.Man. City fitoi me vështirësi nda Bournemouth për rezultatin 2-1.Delap shënoi golin e avantazhit pas pasimit të Foden për 1-0, ndërsa miqtë barazuan për 1-1 me anë të Surridge. Goli i fitores nga “Qytetarët” u shënua nga Foden për 2-1. Aston Vila fitoi me rezultatin 0-3 nda Bristol City-t.

1


Etiketa: , ,

Pas