Aktualitet

Lleshaj e quan të banueshëm, shihni fotot e pallatit në Lezhë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:27 - 04/12/19 |
mapo.al

Një debat i madh po bëhet ditët e fundit lidhur me një pallat 12-katësh në Lezhë, i  dëmtuar seriozisht nga tërmeti i të martës së kaluar. Bashkia thotë se ndërtesa duhet shpallur e pabanueshme pasi ka dëmtime në strukturë dhe për rrjedhojë duhet shembur, por për qeverinë një pretendim i tillë nuk qendron.


Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi edhe sot se pallati është në rregull e se banorët nuk duhet të shqetësohen për plasaritjet. Por shihni këto foto të publikuara nga zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, për të kuptuar gjedjen e shumëkatësisht në Lezhë, i cili ka futur në banik dhjetëra banorë.


<
>
pallati i care3 pallati i care9 pallati i care8 pallati i care7 pallati i care6 pallati i care5 pallati i care4 pallati i care2 pallati i care1 pallati i care

“Kjo eshte gjendja e pallatit ne Lezhe qe Sander Lleshaj guxonte ne menyre te papergjegjshme te jepte mend edhe ti uleriste banoreve edhe inxhinierit duke e konsideruar prishje normale. Kriminale si e gjithe sjellja e tij ne krye te ministrise se brendshme. Shyqyr qe nuk i hodhi gaz helmues per ti shperndare!”, shkruan Ina Zhupa.
LEXO EDHE:


Debati i 12-katëshit në Lezhë/ Lleshaj: E certifikuam, kthehuniEtiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas