Aktualitet

Lleshajt i zënë karrigen në Kuvend, shikoni reagimin e Braçes (FOTO)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:23 - 20/01/20 |
mapo.al

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e gjeti me vështirësi vendin e tij për t’u ulur në Parlament sot. Administrata e Kuvendit s’i kishte bërë mirë llogaritë për ulëset e ministrave. Dhe shkak është bërë shtimi i një ministri në kabinet, Arben Ahmetaj.


Prandaj edhe për disa çaste, Sandër Lleshaj qëndroi në këmbë. Në rreshtin ku ulet kabineti qeveritar ishin zënë të gjitha karriget. Kjo ka detyruar punonjësit e Gardës që të vihen në lëvizje dhe t’i dërgojnë një karrige tjetër Sandër Lleshajt.<
>
Sander Lleshaj5 Sander Lleshaj4 Sander Lleshaj3 Sander Lleshaj2

Gjatë këtij momenti të sikletshëm për ministrin, ra në sy reagimi i zv/kryeministrit Erion Braçe i cili sheh i habitur drejt Lleshajt. Ministri u ul më pas midis Etilda Gjonajt dhe Erjon Braçes. Ministri u ul më pas midis Etilda Gjonajt dhe Erion Braçes.Etiketa: , ,

Pas