Aktualitet

Lojëra fati, arrestohet dy persona në Tiranë (EMRAT)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:49 - 03/07/21 |
mapo.al

Juljan Kabashi 30-vjeç dhe Ahmet Haxhiu 33-vjeç kanë rënë në prangat e policisë pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit.


Aktiviteti ushtrohej me anë të aplikacioneve nëpërmjet celurarëve.


Ndërkohë materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.Njoftimi i Policisë
Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në kuadër të operacionit të koduar “Fati i Lojrave 2” bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve Julian Kabashi, 30 vjeç dhe Ahmet Haxhiu, 33 vjeç, pasi në rrugën e Dibrës, u konstatuan duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit, në anë të aplikacioneve nëpërmjet celularëve.
1
Etiketa: , ,

Pas