Aktualitet

“Lot hidhërimi dhe gëzimi”/ Kryemadhi stampon Teatrin në bluzë: Do ndërtohet siç ishte

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:46 - 20/05/20 |
mapo.al

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi së bashku me nënkryetarin e LSI, Petrit Vasilin janë të pranishëm në protestën e artistëve për Teatrin.


Ra në sy bluza e veshur nga Kryemadhi. Ndryshe nga protesta e parë ku në bluzën e saj kishte stampuar disa prej ikonave më të njohur të Teatrit, sot Kryemadhi kishte stampuar Teatrin Kombëtar.


Dy sytë janë simbol “I am Watching you” (po të vezhgoj). Loti simbol i një nëne dhe një gruaje, lot hidhërimi dhe gëzimi.


Po të vëzhgoj ty që më shkaktove dhimbje, dhe do ta rindërtoj aty ku ishte dhe ashtu siç ishte”, është mesazhi i bluzës që mban sot veshur Kryemadhi.


<
>
Monika Kryemadhi2 Monika Kryemadhi3 Monika Kryemadhi1 Monika Kryemadhi


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas