Aktualitet

LSI denoncon investimin fasadë në përroin e Zaranikës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:37 - 11/01/21 |
mapo.al

“Shirat morën më vete investimet fasadë në përroin e Zaranikës në Elbasan”!

LSI denoncon investimin fasadë në përroin e Zaranikës në Elbasan, për të cilin edhe pse janë shpenzuar miliona euro, rrezikon të dalë nga shtrati dhe të përmbytë banesat e tokat bujqësore.


Denoncimi i LSI
Jo me larg se muaji Tetor i vitit 2020 përfunduan punimet e turpit të qeverisë Rama në disa segmente në Përroin e Zaranikës!
Punëtorët dilnin në punë nga firmat fantazëm sa herë që aparati duhet të shkrepte foto!


Qindra milionë lekë të taksapaguesve elbasanas dhe të shqiptarëve i morën hajdutët dhe sot mendojnë se mund të justifikohen me shirat e dendur!


Nuk ka shi që ju lanë dhe ju shfajëson për çdo abuzim që keni bërë!

Duhet të jipni llogari për çdo abuzim që keni bërë dhe vazhdoni të bëni në kurriz të popullit shqiptar!

Sot përroi i Zaranikës vazhdon të jetë një kërcënim i madh për banorët e Elbasanit!

1


Etiketa: , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas