Aktualitet

LSI Durrës: Edhe pas 30 vitesh, eksodi i shqiptarëve vazhdon


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:23 - 06/03/21 |
mapo.al

Ditën e sotme përkujtohet 30-vjetori i eksodit të shqiptarëve drejt Italisë. Por edhe pse kanë kaluar tre dekada që prej asaj kohe, eksodi i shqiptarëve vijon të jetë plagë e rëndë për shoqërinë shqiptare.


“600 mijë shqiptarë janë larguar në 8 vitet e fundit. 400 mijë prej tyre të rinj e të reja“,- shkruan në një postim në Facebook Lëvizja Socialiste për Integrim Durrës.


Prandaj, “më 25 prill të largojmë “Rilindjen” autoren e shpopullimit dhe rinia jonë dhe familjet shqiptare ta ndërtojnë këtu të ardhmen e tyre, në Shqipëri“- shkruan më tej Klevi Elezi, anëtar i kryesisë së LSI Durrës.Postimi i plotë
Edhe pas 30 vitesh vazhdon eksodi i shqiptarëve.
600 mijë shqiptarë janë larguar në 8 vitet e fundit. 400 mijë prej tyre të rinj e të reja.
NDAL ⛔️ eksodit të shqiptarëve.
Më 25 prill të largojmë “Rilindjen” autoren e shpopullimit dhe rinia jonë dhe familjet shqiptare ta ndërtojnë këtu të ardhmen e tyre, në Shqipëri 🇦🇱 në shtëpinë tonë1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas