Aktualitet

LSI Durrës: Rilindja dështoi! Më 25 prill së bashku për të ardhmen e rinisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:30 - 28/01/21 |
mapo.al

Ditën e sotme përmes një statusi në faqen zyrtare të selisë së parties Lëvizja Socialiste për Integrim Durrës, anëtari i kryesisë Klevi Elezi përshkroi të gjitha premtimet e pambajtura të rilindjes.

Sipas Elezit, qeveria Rama nuk diti t’ia dalë dhe dështoi në gjithçka bëri.


LSI Durrës premtoi se pas 25 prillit Shqipëria do të jetë e ardhmja e rinisë.
Statusi i plotë:


“Rilindja” dështoi. Më 25 prill të gjithë së bashku për të ardhmen e rinisë.


“Rilindja” premtoi 300 mijë vende pune dhe rriti papunësinë.

Premtoi integrimin evropian dhe nga 5 e shtoi në 15 kushte.

Premtoi rritje ekonomike dhe Shqipëria është sot më e varfër se kurrë.

Erdhi në pushtet me një Shqipëri vend në zhvillim dhe minoi demokracinë, shtetin e së drejtës, kushtetutshmërinë duke ia dorëzuar vendin kontrollit të mafias dhe oligarkëve.

Erdhi duke ofruar shpresë dhe e vrau shpresën e rinisë duke shpopulluar vendin, duke larguar 400 mijë shqiptarë dhe rininë.

Pas dy mandatesh qeverisje Shqipëria është vendi vendi më i korruptuar në kontinent, lavatriçe e pastrimit të parave, me zero investime të huaja, e para për azilkërkues, e fundit për nivelin e pagave dhe klimën e biznesit.

Lexo edhe :  Kryemadhi në Laprakë: Rrugën e ndryshimit nuk e ndal dot askush

Dy tragjedi ranë mbi ne, tërmeti dhe pandemia, dhe në vend që të tregohej e përgjegjshme jo vetëm nuk i menaxhoi por edhe i përdori për të zhvatur më shumë shqiptarët me PPP dhe tendera abuziv qindra milionë eurosh.

Shkatërroi arsimin.

Shkatërroi shëndetësinë.

Vrau shpresën për një Shqipëri si e gjithë Evropa.

Për çfarë na duhet një qeveri e tillë që nuk e do rininë, që nuk do vendin dhe shqiptarët?

Ajo duhet larguar sa më parë.

Ndaj 25 prilli do jetë përmbysja e madhe. Çlirimi i madh ndaj kësaj të keqe.

Dita e fitores në emër të rinisë dhe të gjithë shqiptarëve 🇦🇱

Klevi Elezi

Shkenca Politike

Anëtar i Kryesisë së LSI Durrës

#DurresiShtepiaJuaj

#LSI

“Rilindja” dështoi. Më 25 prill të gjithë së bashku për të ardhmen e rinisë.

⭕️ “Rilindja” premtoi 300 mijë vende pune…

Posted by Lëvizja Socialiste për Integrim -Durrës on Thursday, January 28, 2021

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas