Aktualitet

LSI kërkesë Kuvendit: Duam të jemi pjesë e komisioneve parlamentare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 16/09/21 |
mapo.al

Deputetët e LSI-së, Petrit Vasili, Agron Çela dhe Erisa Xhixho kanë bërë kërkesë që të bëhen pjesë e komisioneve parlamentare duke qenë se ende nuk i janë bashkuar një grupi parlamentar.


Panorama.al ka siguruar kërkesat e tre deputetëve ku më konkretisht, Petrit Vasili ka kërkuar që të jetë anëtar i Komisionit për Punën, Çështjet sociale dhe Shëndetësinë si dhe zëvendësues pranë Komisionit për Çështjet ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut.


Agron Çela ka kërkuar që të jetë anëtar pranë Komisionit për Sigurinë Kombëtare ndërsa Erisa Xhixho kërkon që të jetë anëtare e Komisionit për Çështjet ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, Komisionit për Integrimin Europian si dhe zëvendësuese pranë Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit për Publikun.Lexo edhe :  Meta i dha “Ok”, nesër mblidhet Kuvendi, votohen ministrat e rinj të “Rama 3”Në të njëjtën kohë, deputetët e LSI-së kërkojnë që të jenë pjesë e delegacioneve të përhershme në organizatat ndërkombëtare, nënkomisione dhe në grupet e miqësisë. 

Ndërkohë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nuk ka preferuar që të jetë pjesë e asnjë prej komisioneve parlamentare.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas