Aktualitet

LSI më vete- Mapo nesër: Opozita firmos koalicionin, ja sa vota sjell çdo parti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 24/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm, koalicionin opozitar që do të quhet “Partia Demokratike – Aleanca e Ndryshimit” dhe partitë të cilat kanë rënë dakord që të autorizojnë kreun e PD, Lulzim Basha, për të paraqitur në KQZ listën shumemërore.

Veç aleatëve tradicionalë Basha ka thirrur dhe ish-Presidentin Bamir Topi me FRD, i cili në vitin 2013 mori rreth 29 mijë vota.


Gazeta MAPO ka bërë një analizë, në lidhje me numrin e votave që partitë kanë marrë në dy zgjedhjet e fundit, dhe si do kishte dalë rezultati në rast se kjo marrëveshje e firmosur sot do ishte arritur 8 tetë vjet ose 4 vjet më parë.

1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas