Aktualitet

LSI: Mos abuzoni me studentët, përgjysmoni tarifat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:09 - 02/11/20 |
mapo.al

Lëvizja Socialiste në Durrës, i ka bërë apel qeverisë që të mos abuzojë me studentët. LSI ka bërë thirrje për përgjysmim të tarifave të studimit.


Kjo është mungesë serioziteti, planifikimi, strategjie nga ana e qeverisë e cila përkthehet në kosto direkte për familjet e studentëve.


Tashmë përveç librave duhet të blejnë kompjuter dhe të sigurojnë internet në çdo zonë ku ndodhen”, – thotë LSI.ReagimiPërgjysmoni tarifat dhe rimbursoni kostot e mësimit online.Vetëm 4 ditë përpara fillimit të vitit shkollor studentët u njoftuan që mësimi do zhvillohet online.

Kjo është mungesë serioziteti, planifikimi, strategjie nga ana e qeverisë e cila përkthehet në kosto direkte për familjet e studentëve.

Tashmë përveç librave duhet të blejnë kompjuter dhe të sigurojnë internet në çdo zonë ku ndodhen.

Lexo edhe :  LSI kërkesë Kuvendit: Duam të jemi pjesë e komisioneve parlamentare

Mungesës së menaxhimit të situatës së pandemisë i shtohet edhe kaosi i edukimit.

Shëndetësi në rënie të lirë. Arsim i shkatërrur. Me këtë bilanc kaq tragjik qeveria duhet të largohet menjëherë.

Mjaft me qeveri propagande. 🛑Duhet qeveri ekspertësh që mbështesin studentët dhe familjet shqiptare.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas