Teknologji

Luajti 6 orë online, 16-vjeçari ndërron jetë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:47 - 04/06/19 |
ro ot

Furkhan nuk e ka mbajtur dot emocionin pasi ka humbur një ndeshje online me një videolojë të ndaluar në disa shtete indiane. Furkhan Qureshi, 16 vjeç, vdiq nga arresti kardiak pas një sesioni të gjatë prej 6 orësh të kësaj loje, shkruan Tgcom24. Kjo ndodhi më 28 maj në Madhya Pradesh, Indi.


Sipas raportit mjekësor, djali nuk mundi t’i rezistonte shokut për shkak të humbjes në një ndeshje online me shokun e tij: Furkhan filloi të luante menjëherë pas drekës dhe vazhdoi për më shumë se 6 orë rresht. U përpoq aq shumë të fitonte në këtë lojë sa kur humbi në fund të saj, pësoi arrest kardiak.
1


Etiketa: , , , ,

Pas