Kryesore

Lubonja: E pasinqertë, analiza e Ramës dhe dorëheqja e Lleshajt


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:55 - 10/12/20 |
mapo.al

Analisti Fatos Lubonja, ka folur për protestën në një komentim maratonë, në studion e news 24.


Lubonja u shpreh që në fillim, se fjalimi i Ramës, nuk shërbeu për uljen e tensionit, përkundrazi.


Publicisti pohoi se fjalori dhe sulmet e Kryeministrit ishte nxitëse edhe më shumë të revoltës.

Sipas tij, ai e nisi e një mënyrë reflektuese, por më pas doli në stilin e tij të sulmit, dhe të mos mbajtjes së përgjegjësisë.Po ashtu, Lubonja ka komentuar letrën e gjatë të Lleshajt për dorëheqjen. Analisti tha se nuk kishte asgjë të sinqertë aty. Ishte një mesazh i sforcuar i paqartë, me sulme e me kode.


Lubonja shtoi se tek qendrimi i Lleshajt ka nervozizëm dhe pakënaqësi edhe ndaj Ramës.

 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas