Aktualitet

Lubonja: Mbledhjet e qeverisë Shqipëri-Kosovë, farsë, alarmi i vërtetë braktisja e vendit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:40 - 02/10/20 |
mapo.al

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për mbledhjen e përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, deklaroi se ngjan se kjo mbledhje transferon përgjegjësitë, duke mos u marrë me probleme reale të shqiptarëve.


Lubonja theksoi se alarmi i vërtetë për Shqipërinë është braktisja e vendit.


“Takimi i sotëm mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës ishte një farsë. U fol shumë për një alarm të madh që nxorën dy qeveritë, se shqiptarët në Preshevë dhe në Mal të Zi po vuajnë keq e po bënin fond të përbashkët për Preshevën. Kësaj i thonë transfertë, të transferosh alarmin.Kjo sepse alarmi që kemi ne, që e tha edhe presidenti sot, është ikja e shqiptarëve nga Shqipëria. Në Shqipëri ikin shumë më shumë se në vendet e rajonit. Është alarmi i pasigurisë dhe i pashpresës që janë krijuar për shqiptarët. Kanë kohë që mblidhen duke thënë kuq e zi e jemi bashkë etj. Bëjnë mbledhje të mëdha me fjalë boshe, e ndërsa vendi është në mjerim”, tha Lubonja.

Lexo edhe :  “Dy herë gabim” - Debati i fortë i Lubonjës me BashënMë tej, Lubonja vlerësoi se Shqipëria për fat të keq nuk prodhon produkte që të jenë të vlefshme, por ka ndërtuar një ekonomi kriminale.“Shqipëria prodhon më shumë kanabis e drogë dhe kulla që bëhen me paratë e shitjes së lëndëve narkotike. Mbledhja e qeverisë është edhe për të mbështetur njëri-tjetrin dhe ndajnë edhe përgjegjësitë ndoshta.

Akoma Shqipëria e Kosova ‘vazhdojnë të mbyten’ me mallra serbë. Filozofia e Albin Kurtit ka qenë dhe mbetet kundër qeverisjes së keqe në Shqipëri e Kosovë. Kurse, Rama ka dashur përherë të shajë kundërshtarët, denigron kundërshtarët”, deklaroi Lubonja.

1


Etiketa: , , ,

Pas