Aktualitet

Luçiano Boçi thyen herësin dhe siguron mandatin e deputetit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 29/04/21 |
mapo.al

Kandidati për deputet në Qarkun e Elbasanit, Luçiano Boçi, është kandidati i parë që ka thyer herësin e partisë, duke marrë mandatin e deputetit.


Me 9936 vota të fituara, ai renditet kandidati i tretë për numrin e votave në Qarkun e Elbasanit për të gjithë kandidatët dhe i pari për partinë e tij.


Boçi renditej i shtati në listën e PD-së në Elbasan, ndërkohë që kjo parti ka fituar 6 mandate atje. Ai ka spostuar nga lista kandidatin Eugen Isaj, i renditur i 5-ti.


1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas