Aktualitet

Lufta brenda PS – Mapo nesër: A po kërkohet koka e Subashit në Fier?!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:42 - 22/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm lëvizjet e SPAK që zbarkuan në bashkinë e drejtuar nga Armando Subashi.


Vetëm tre ditë pas denoncimit të deputetit të PS në Fier, Petro Koçi i cili akuzonte se tenderat po i jepen botës së krimit për pastrim parash, SPAK ka zbarkuar në bashkinë e drejtuar nga Armando Subashi për të verifikuar praktikën e tyre.


Në qytetin jugor i konsideruar si hambar votash për PS-në janë dhënë më shumë se 100 milionë euro investime.Kjo është goditja e dytë e një kryebashkiaku në këtë qark, pas rezultatit të dobët që në zgjedhjet e 25 prillit, ku PS pati një rrjedhje prej gati 28 mijë votash.A është parimore lufta ndaj korrupsionit që po ndodh atje dhe që po inicohet nga një prej njerëzve të besuar të Ramës. Ndiqni analizën e gazetës MAPO.

Lexo edhe :  Intervista - Mapo nesër: Berlini nuk e njeh “Open Balkan”


Nesër në gazetën Mapo do të gjeni suplementin ‘Shëndeti”. Gjithashtu do të lexoni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas